چرا خرید فروش برند مقرون به صرفه است؟

ساخت وبلاگ

ثبت برند شامل مراحل، معیارها و شرایطی است که به دلایل زیر برخی افراد و گروه ها ترجیح می دهند به جای ثبت برند اقدام به خرید برند آماده و یا فروش برند نمایند.

برخی افراد یا گروه ها زمان کافی برای انجام مراحل اداری و قانونی ثبت علامت تجاری را ندارند. در صورتی که خرید و انتقال برند آماده (فروش برند) به سرعت و تنها با حضور طرفین قرارداد (فروشنده و خریدار) در دفاتر اسناد رسمی امکان پذیر باشد.
اسامی انتخاب شده برای ثبت علامت تجاری قبلاً توسط شخص یا گروه دیگری ثبت شده است. بنابراین انتخاب برندی خارج از بازار که تمامی مراحل ثبت و صدور گواهی ثبت را طی کرده باشد می تواند اقدامی هوشمندانه باشد.
ثبت علامت تجاری نیازمند مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری است و اگر بخواهیم علامت تجاری را به لاتین ثبت کنیم باید کارت بازرگانی نیز داشته باشیم. اما فروش برند یا برند آماده نیازی به مجوز فعالیت یا کارت بازرگانی ندارد!
یک برند آماده بیش از نام هایی که خودتان انتخاب کرده اید با محصولات یا خدمات شما همخوانی دارد و نظر شما و تیم برند مجموعه تان را بیشتر به خود جلب کرده است! در این صورت، خرید یک برند آماده ممکن است یکی از گزینه ها باشد.
یک مجموعه به هر دلیلی هدف تجاری خود را فروش برند دارد. شاید فکر می کنید ایده های بهتر و امکانات مناسب تری برای رشد و تبلیغ آن برند دارید. در این صورت می توانید با خرید برند مذکور تمامی ایده هایی را که در ذهن دارید پیاده سازی کنید.
دشواری و مشکلات ثبت علامت تجاری در مقابل خرید علامت تجاری فروش
4 تا 6 ماه طول می کشد تا یک برند یا علامت تجاری در بهترین شرایط ثبت شود، یعنی اگر نام درخواستی مشابه نام ثبت شده دیگری نباشد یا همان نامی که قبلاً برای آن درخواست شده است ثبت نشده باشد.یعنی در صورتی که تمامی مراحل و مراحل اداری ثبت علامت تجاری بدون مشکل پیش برود، پس از این مدت گواهی ثبت علامت تجاری دریافت خواهید کرد، در غیر این صورت پس از 45 تا 60 روز پس از ارسال درخواست ثبت علامت، درخواست ارسال شده توسط دپارتمان ثبت مالکیت صنعتی با اخطاریه مواجه می شود که پس از رفع مشکلات، فرآیند ثبت علامت تجاری باید تکرار شود و این روند می تواند بارها تکرار شود! یا حتی اگر کار نمی کند!

لطفاً توجه داشته باشید که اگر درخواست علامت تجاری اخطار دریافت کند، ثبت مجدد درخواست هزینه جدیدی برای متقاضی خواهد داشت. ضمناً برای ثبت برند به مجوزهایی (مانند جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری) نیاز داریم و در صورت لاتین بودن نام مورد نظر همراه داشتن کارت بازرگانی الزامی است. اخذ هر یک از این مجوزها مستلزم داشتن شرایط و صرف زمان و هزینه خاص خود است که می تواند روند ثبت علامت تجاری را تحت تاثیر قرار دهد.

ثبت کامل یک برند یا نام تجاری از نظر تعداد کالا، فارسی یا لاتین بودن، مجموع طبقات مربوط به نام تجاری و ... بسیار مهم است. کالاها و طبقات پرتقاضا مانند مواد غذایی امکان ثبت نام تجاری بر روی همه یا برخی از محصولات مورد نظر وجود ندارد و ممکن است محصولات درخواستی رد شوند!

چرا قیمت علامت تجاری آماده از ثبت علامت تجاری گرانتر است؟
با توجه به مطالب زیر برندهای آماده دارای ارزش و در نتیجه قیمت بالاتری هستند. یعنی هر یک از عناصر زیر می تواند در ارزش گذاری و در نهایت نرخ فروش و انتقال برند ذکر شده تاثیر داشته باشد.

تعداد کالاها و طبقات ثبت شده
کیفیت و زیبایی نام ثبت شده
نام تجاری باید به زبان فارسی و لاتین ثبت شود.کالاها، خدمات و طبقات مشابه به ثبت رسیده است.

مجله پزشکی...
ما را در سایت مجله پزشکی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : رها traneteb بازدید : 459 تاريخ : دوشنبه 21 شهريور 1401 ساعت: 2:13