عملکرد کربوکسی تراپی چگونه است؟

ساخت وبلاگ

کربوکسی تراپی ترانه طب یکی از روش های درمانی جدیدتری است که برای اولین بار در دهه 1990 در فرانسه معرفی شد، اثربخشی این روش درمانی که در حال حاضر توسط بهترین متخصصان پوست در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد، قابل توجه بوده است. در این روش برای جوانسازی پوست مستقیماً دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می شود که این عمل را می توان در هر قسمتی از بدن از جمله صورت، گردن، بازوها، باسن و پاها انجام داد. گاز دی اکسید کربن را حتی می توان به نواحی ظریف یا پوست نازک مانند اطراف چشم تزریق کرد. این درمان برای کاهش چربی و سلولیت، افتادگی پوست، اسکار آکنه، خطوط و چین و چروک و حتی گودی به کار می رود.

اما ممکن است تعجب کنید که چرا این درمان غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود.

بدن ما به طور طبیعی دی اکسید کربن تولید می کند. بنابراین، مهم نیست که چند دوز از این ماده به بدن تزریق شود. می توان مطمئن بود که بدن نسبت به این ماده خارجی واکنش بدی نشان نمی دهد و آن را به خوبی می پذیرد. بنابراین درمان از این طریق برای طیف وسیعی از افراد، با نتایج موثر و حداقل عوارض امکان پذیر است.

کربوکسی تراپی چگونه کار می کند؟
همانطور که گفته شد در این روش بسته به ناحیه مورد درمان، مقداری دی اکسید کربن به بدن تزریق می شود. اگرچه این ماده به طور طبیعی توسط سلول های بدن تولید می شود، اما زمانی که مقدار آن بیش از حد طبیعی شود. بدن را وادار به واکنش می کند.

هنگامی که این ماده وارد بدن می شود، سیستم گردش خون در ناحیه تحت درمان تحریک می شود. بدن این وضعیت جدید را کمبود اکسیژن می بیند و سعی می کند با استفاده از رگ های خونی این وضعیت را کنترل کند. این پاسخ اکسیژن کافی را به ناحیه می فرستد و تولید کلاژن را افزایش می دهد.و همانطور که احتمالا می دانید، کلاژن یک عنصر ضروری برای صاف کردن و سفت شدن پوست است.

مقدار دی اکسید کربن تزریقی بسته به قسمتی از بدن که از درمان استفاده می شود متفاوت است. به عنوان مثال، برای درمان سلولیت و کاهش رسوبات چربی، دی اکسید کربن بیشتری مورد نیاز است. این ماده به سلول های چربی و بافت های همبند که باعث سلولیت می شوند حمله کرده و آنها را تجزیه می کند.

مجله پزشکی...
ما را در سایت مجله پزشکی دنبال می کنید

برچسب : کربوکسی تراپی, نویسنده : رها traneteb بازدید : 1008 تاريخ : پنجشنبه 25 فروردين 1401 ساعت: 18:22